„Crveni“ se okreću duelima sa Gruzijom i Brazilom

0

Podmlađena reprezentacija Crne Gore porazom od domaćina (8:12) startovala je na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj. Nije bilo za očekivati da će mladići Vladimira Gojkovića uspjeti da iznenade jednog od favorita za svjetsku titulu. Vodili su „crveni“ 4:3, ali su Mađari serijom 6:0 usmjerili tok dešavanja na bazenu „Alfred Hajoš“ u Budimpešti.

Mađarska je zasluženo pobijedila. Od finiša druge četvrtine je bila u prednosti, a mi možemo da žalimo nakon neiskorišćenih šansi u prvom dijelu utakmice kada smo fizički potpuno parirali“, rekao je Gojković.

Selektora Crne Gore mora da brine loša realizacija igrača više.

Kasnije smo ostali u manjoj rotaciji, sa mnogo ličnih grešaka, ali možemo da budemo zadovoljni kako se utakmica odvijala. Bilo je, naravno, i grešaka, ali treba sve to da arhiviramo i da se okrenemo narednom meču protiv Gruzije“, dodao je Gojković.

Golman Petar Tešanović poručuje da se u ovom momentu nije moglo više i da ekipa treba da se okrene duelima sa Gruzijom i Brazilom gdje će juriti drugo mjesto u A grupi i lakšeg rivala u osmini finala.

Ušli smo dobro u meč, prvu četvrtinu odigrali 3:3. Primili smo jedan ili dva gola koja nije trebalo. Poslije toga su Mađari pokazali zašto imaju možda i najveći napadački potencijal na svijetu. Kod njih ne možete da pustite nekog igrača. Na svakoj poziciji imaju po dva tri opasna igrača, neke smo uspjeli da zaustavimo, neke nijesmo, na kraju nažalost poraz od četiri razlike. Okrećemo se mečevima koji slijede”, poručio je Tešanović.

Rezultati prvog kola – A grupa: Brazil – Gruzija 10:14, Mađarska – Crna Gora 12:8. B grupa: Njemačka – Japan 11:12, Hrvatska – Grčka 8:8. C grupa: Južna Afrika – Italija 4:22, Kanada – Španija 2:19. D grupa: Australija – Kazahstan 10:4, Srbija – SAD 17:13.

U drugom kolu u četvrtak igraju u grupi A: Gruzija – Crna Gora (19.30), Mađarska – Brazil (21). B grupa: Hrvatska – Njemačka (18), Japan – Grčka (19.30). C grupa: Španija – Južna Afrika (18), Italija – Kanada (19.30). D grupa: Srbija – Australija (18), Kazahstan – SAD (19.30).