„Crveni“ poraženi u Zenici: BiH ide u A diviziju i baraž za Evropsko prvenstvo

0

Fudbaleri Crne Gore su dočekani prijateljski na stadionu u Zenici, iako je utakmica bila od vitalnog značaja kada je riječ o plasmanu u diviziju A Lige nacija, ka mjestu koje garantuje baraž mečeve za plasman na Evropsko prvenstvo u slučaju neuspjeha tokom kvalifikacija koje slijede. Na terenu, BIH je bila bolja – 1:0, pa je obezbijedila sve prethodno spomenute ciljeve.

Bosna i Hercegovina je priprijetila poslije samo tri minuta igre. Poslije kornera, lopta je stigla do Edina Džeka, ali je sjajni napadač iz dobre pozicije šutirao preko gola. Uslijedila je borba na sredini terena, a Crna Gora je pripretila preko Milutina Osmajića, čiji je udarac sa distance uspio da neutrališe golman Spahić.

U 32. minutu uslijedila je erupcija oduševljenja među navijačima Bosne i Hercegovine, jer je Ermedin Demirović uspio da zatrese mrežu Crne Gore, ali je nakon intervencije iz VAR sobe, gol poništen zbog ofsajda. Crna Gora je nastojala da sačuva egal do kraja poluvremena, ali se sa takvim epilogom nije složio Demirović koji je u nadoknadi vremena pogodio za 1:0. Ovoga puta, nije bilo ispravke iz VAR sobe. Asistent je bio Edin Džeko.

U nastavku meča, bilo je jasno da Crna Gora mora da krene na sve ili ništa, jer je BiH imala četiri boda prednosti, imala je u rukama mjesto u diviziji A, uz pomenute baraž mečeve za plasman na šampionat Evrope.

Radulović je na teren poslao Stefana Mugošu, a najbolji strijelac Crne Gore u Ligi nacija, odmah je došao u dobru priliku, koju je neutralisao raspoloženi golman Spahić. Tridesetak minuta pre kraja, Igor Vujačić je bio u dobroj poziciji, ali je njegov udarac izblokiran. Pokušao je i Stevan Jovetić, ali je bio precizan. BiH je ostala bez Pjanića, koji je zbog povrede napustio teren, a nedugo zatim, teren je napustio i Jovetić. Vrijeme je radilo za Bosnu i Hercegovinu.

Finska i Rumunija su podijelili bodove – 1:1.

Domaćin je u 12. minutu poveo preko Tema Pukija, a rezultat se nije mijenjao do kraja prvog poluvremena. Poslije sedam minuta igre u nastavku Tanase je iskoristio dobru loptu Bankua i tako poravnao rezultat. Mreže u Finskoj su mirovale do kraja meča, što je rezultovalo podjelom bodova.