Žensku fudbalsku reprezentaciju Crne Gore danas od 18 časova očekuje utakmica sa Azerbejdžanom u Nikšiću u trećem kolu C diviziji Lige nacija.

Prethodni međusobni susret ova dva sastava u Bakuu 21. februara završen je bez golova.

Selektor Mirko Marić istakao je da znaju šta da očekuju od suparnica jer imaju dosta iskustva igranja protiv njih.

“Uslovi su drugačiji. Ipak, ne očekujem drugačiji meč nego u prošlosti. Sa njima su susreti uvijek isti. U posljednjih par godina smo igrali više puta sa Azerbejdžanom i na svakoj od njih je bio mali broj šansi. Ne daju vam mnogo prostora, njihovom agresivnom igrom, to je njihov najveći kvalitet”, započeo je selektor Marić.

Važna utakmica kao i svaka druga ali pritisak ne postoji.

“Mislim da ova utakmica nije ništa važnija od one prošle protiv Litvanije. Nama je svaka utakmica važna. Smatram da smo mi odigrali utakmice koje su bitnije poput onih u baražu protiv Irske i Finske. Važan je i ovaj meč ali ne toliko da nam stvori pritisak. To je dobro, jer i treba da igramo bez pritiska. Može na kraju krajeva da odluči i posljednja utakmica”.

Fudbalerka Turkog Fomgeta Armisa Kuč propustiće meč sa Azerbejdžanom usljed povrede zadnje lože koju je zadobila na sinoćnjem treningu.

“Moram istaći da mi je jako žao što Armisa neće igrati usljed peha koji se desio juče na treningu. Svi znamo koliko nam znači ali to je fudbal. Nadam se da će djevojke koje budu igrale dati svoj maksimum. Ukoliko pružimo izdanje kakvo znam da možemo mislim da ćemo pobijediti”, kazao je strateg naše reprezentacije.

Marić je istakao da se igra neće mijenjati i da se nada da će jedna od djevojaka ispuniti Armisinu ulogu.

“U sistemu nećemo ništa mijenjati. Ipak, nedostajaće nam puno. Svi znamo koliko nam Misa znači. Nadam se da će djevojke koje budu igrale nadoknaditi njen izostanak. Ne mogu znati ko će to biti ali imamo dosta igračica koje mogu potencijalno ispuniti tu ulogu. Žao nam je što je povrijeđena ali idemo dalje”.

Smatra da će danas saznati da li su prevazišli C ligu.

“Ja bih to ostavio za sjutra. Moj osjećaj je da jeste. Volio bih prije svega zbog djevojaka da se plasiramo u B grupu kako bi se oprobali protiv jačih reprezentacija. Bilo bi lijepo da imamo tri ili četiri utakmice protiv ekipa poput Irske i Finske. Sjutra ćemo saznati da li smo prevazišli ovaj nivo”.

Indvidualni kvalitet će odlučiti pobjednika mišljenje je selektora.

“Smatram da će to biti individualni kvalitet. Potez ili ideja naših igračica može donijeti prevagu. Pričam djevojkama svaki dan da je najvažnije da igramo disciplinovano jer oni čekaju našu grešku. U Azerbejdžanu nismo napravili grešku, zato i nismo primili pogodak. Presudan će biti momenat lucidnosti jedne od igračica, nadam se da će to biti naša fudbalerka”.

U ekipi vlada pozitivna atmosfera pred sjutrašnji okršaj.

“Optimisti smo i treba da budemo. Po svemu onome što smo pokazali u ove dvije utakmice i treba da budemo optimisti. Nema razloga da bude drugačije. Mi se trudimo da budemo prvi u grupi, a da li ćemo uspjeti vidjećemo. Djevojke su takođe optimistične, očekujem i sjutra da bude tako”, zaključio je selektor ženske fudbalske reprezentacije Marić.

Foto: FSCG

Zaista ne osjećamo pritisak, već jednostavno jedva čekamo meč. Želimo da igramo najbolje što možemo i da pokažemo da smo bolje od Azerbejdžana. Sigurna sam da sve zavisi od nas“, izjavila je Jasna Đoković.

Zadatak da se dođe do dobrog rezultata biće drastično otežan, jer će duel zbog povrede preskočiti prva golgeterka tima, Armisa Kuč.

Jasno je da će nam Misa nedostajati mnogo, ali šta je tu je – igraćemo i za nju“, poručila je Đoković.

Prvi duel u Azerbejdžanu po vjetrovitom vremenu je završen bez golova. Đoković vjeruje da će djevojke pokazati pribranost i odlučnost u važnoj utakmici

Spremne smo i vjerujem da ćemo to pokazati na terenu. Mislim da je vrijeme da idemo dalje, da smo prevazišle rang u kome smo. Učinićemo sve da upišemo tri boda i proslavimo plasman u Ligu B“, nema dilemu Đoković.

Crna Gora nakon dva meča ima četiri boda, uz tri data i jedan primljeni pogodak.

https://

Standings provided by Sofascore

 

Tagovi