Crno-beli preokretom u finišu savladali Mladost

0

Teže nego što se očekivalo, Partizan je u Lučanima ostvario pobjedu od 2:1 protiv Mladosti, u sklopu 23. kola srpske Superlige i tako održao zaostatak od devet bodova razlike u odnosi na lidera Crvenu zvezdu. Bili su fudbaleri Miroslava Đukića blizu poraza u prvom kolu proljećnog dijela sezone, kojeg su se, po ko zna koji put, spasili u finišu susreta. Imali su gosti ,,pirovu” terensku inicijativu tokom cijelog meča, što najbolje ilustruje podatak da su do pobjede došli iz jednog upućenog šuta u okvir gola protivnika. Domaći su poveli u 70. minuta kada je iskusni Predrag Pavlović iskoristio istrčavanje Vladimira Stojkovića i plasiranim udarcem sa oko 20 metara zatresao nezaštićeni dio mreže gola Partizana. ,,Parni valjak” je ipak u samom finišu uspio da spriječi Lučance da im nanesu poraz u međusobnim posle 20 godina. Najprije je Marko Jevtović poravnao na rezultat u 86. minutu, da bi preokret i tri boda crno-belima autogolom u 89. minutu donio Miloš Šatara. Treba istaći da su kraj susreta domaći dočekali sa dva igrača manje u polju, posle isključenja Janka Tumbasevića i Petra Jovanovića.
Naredni meč igrače Partizana očekuje u četvrtak kada će u revanš meču 1/16 finala Lige Evrope gostovati Viktoriji iz Plzenja.