Crna Gora i Hrvatska na svim nivoima saradnje iskazuju spremnost za unapređenje bilateralnih odnosa, a sektor bezbjednosti u tom smislu za obje zemlje ima esencijalnu ulogu, poručeno je sa sastanka direktora Agencije za nacionalnu bezbjednost Ivice Janovića i ambasadora Hrvatske u Crnoj Gori Veselka Grubišića.

Sagovornici su se saglasili da je evropska perspektiva Crne Gore podstaknuta ispunjavanjem obaveza u poglavljima 23 i 24, te da Republika Hrvatska, kao susjed i članica EU, podupire napore Crne Gore da postane 28. članica do 2028. godine.

Da nije presmiješno, bilo bi tragično.

Kako drugačije opisati odluku šefa ANB-a da danas ugosti ambasadora koji je prije 11 dana sa grupicom Cetinjana učestvovao u blokadi saobraćajnice Podgorica – Cetinje.

Kao što je svima opštepoznato, grupica Cetinjana već mjesecima blokira magistralu tražeći na taj način smjene čelnika bezbjednosnog sektora koje krive za pogibiju sugrađana koje je 1. januara pobio Aco Martinović.

Dakle, hrvatski veleposlanik je podržao smjenu policijskih rukovodilaca i ministara u državu u kojoj izvršava svoju diplomatsku družnost. Na ovaj način njegova hrvatska ekselencija se GRUBO umiješala u unutrašnja pitanja Crne Gore, baš kako to mjesecima čine sa svih meridijana svi HDZ-ovi i dužnosnici proustaškog Domovinskog pokreta.

Međutim, umjesto toga direktor ANB-a Ivica Janović (njegov sunarodnik po putovnici), organizovao mu je doček na kojem je sve vrvilo od dobrosusjedskih poruka i saradnje.
Možda su obojica na kraju konstatovali da Grubišićev blokaderski gest predstavlja izraz dobre volje i potpore zvaničnog Zagreba na evropskom putu čiji kraj ćemo, ako je suditi po Ervinu Ibrahimoviću i ponašanju zvanične Podgorice, dočekati „očerupani“ od strane glavnog savezničkog susjeda.
Tagovi