Crna Gora zaustavljena: Hrvatska zakazala megdan sa Srbijom

0

Efikasno drugo poluvrijeme i eto Hrvata na megdanu Srbiji u polufinalu Prvenstva Evrope. Popularne Barakude su u drugom četvrtfinalnom susretu savladale Crnu Goru 9:7 i tako zakazale duel sa braniocem krune, u četvrtak od 20.30.
Crna Gora je igrala bolje u prvom dijelu, prvu i drugu četvrtinu dobila sa po 2:1, činilo se da će prvi put poslije 2013. uzeti meru Hrvatima, međutim, u još jednom regionalnom derbiju sastav Ivice Tucaka je dokazao klasu i u nastavku izrešetao gol Dejana Lazovića.
Dva gola za Hrvate dao je Ivan Buljubašić, a po jednom su bili precizni Macan, Fatović, Lončar, Joković, Vukićević, Bušlje i Setka. Crnogoricima nisu vredjela po dva pogotka Petkovića, Janovića i Ivovića, te jedan Spaića.
Ovo je bio 20. trijumf Hrvatske nad Crnom Gorom u 31 utakmici, a koliko zahtjevan zadatak očekuje ekipu Dejana Savića pokazuje podatak da je naš protivnik u borbi za plasman u finale dao 58 golova na četiri utakmice tokom EP u Barseloni.