Crna Gora savladala Gibraltar, sa maksimalnih šest bodova čekaju Norvešku

0

Crnogorska fudbalska reprezentacija savladala je Gibraltar 4:1 i sa maksimalnih šest bodova dočekaće susret sa Norveškom u utorak uveče pod Goricom.

“Hrabri sokoli”, prema očekivanjima, nisu imali većih problema da upišu drugi trijumf u grupi G, iako je nepromišljenim potezom debitanta Kristijana Vuljaja rival u prvom poluvremenu došao do iznenađujućih 1:1.

Selektor Miodrag Radulović je izveo postavu sa samo petoricom igrača koji su se nedavno, na premijeri ciklusa, našli u startnih 11 protiv Letonaca.

Stevan Jovetić ostao je na klupi, dok Stefan Savić nije ni bio u protokolu za duel protiv autsajdera.

Uroš Đurđević je dobio šansu od prvog minuta, a u napadu mu je pomagao Fatos Bećiraj. I upravo je član izraelske Bnei Jehude donio vođstvo našem nacionalnom timu u 26. minutu.

Đurđević nije imao sreće, poslije udarca glavom pogodio je duplu stativu, nakon čega je dobro postavljeni Bećiraj imao lak zadatak da loptu sprovede u mrežu.

Odmah nakog pogotka Bećiraja, selektor Radulović u igru je uveo Vuljaja koji je zamijenio povrijeđenog Marka Bakića.

Igrač Dečić je samo par minuta kasnije bio neoprezan, skrivio je penal, a precizan sa bijele tačke bio je Stajč.

Crna Gora je ipak do odlaska na odmor vratila prednost. Igrao se 43. minut kada je Marko Simić pogodio mrežu Gibraltara, glavom na centaršut Nebojše Kosovića.

Selektor je početkom drugog poluvremena uveo Jovetića, a kada je Žarko Tomašević u 53. minutu zakucao loptu pod prečku gostujuće ekipe, bilo je jasno da će “sokoli” ispuniti cilj na današnjoj utakmici.

Od momenta kada je naš tim uvećao prednost, ritam meč je u potpunosti opao, ali uzbuđenja nisu izostala. U 80. minutu efektnim pogotkom iz slobodnjaka Jovetić je ovjerio trijumf Crne Gore.

Pored ranije pomenutog Vuljaja, na utakmici protiv Gibraltara prve minute u dresu s reprezentativnim grbom upisao je i Ilija Martinović.

“Sokoli” sada imaju dva dana da se spreme za najveći izazov u martovskom kvalifikacionom terminu – duel protiv Norvežana u utorak uveče.