Crna Gora sa bijele tačke savladala Mađarsku

0

Bosanski stručnjak Faruk Hadžibegić je pobjedom debitovao na klupi reprezentacije Crne Gore. U prijateljskom meču sa novim selektorom, Crnogorci su u Podgorici savladali Mađarsku sa 2:1 posle preokreta.

Bez nekih dosadašnjih standardanih prvotimaca i prvih zvezda Stefan Jovetića i Stefana Saviča, Hadžibegić je iznenadio sa startnom postavom u kojoj su se našli Vukan Savićević i Sead Hakšabanović, a u špicu je bio usamljeni kapiten Fatos Bećiraj.

I nije dobro krenulo za Hadžibegića i oko 3.000 navijača na stadionu Pod Goricom. Posle samo dva minuta igre, usamljeni Holender je sa peterca doveo Mađare u vođstvo. Ubrzo su Mađari pogodili i prečku, imali još jednu šansu, a onda je u 31. minutu uslijedio najlepši momenat na meču. Posle lijepe akcije i Savićevićeve asistencije petom, Nebojša Kosović je sa 20 metara postigao divan gol plasirkom u dalji ugao.

Posle izjednačenja, Mađarska je bila za nijansu bolji protivnik do presudnog 74. minuta. Mugoša je pao posle duela sa Jungom, a sudija pokazao na bijelu tačku. Nije baš najjasnije da li je Mugoša stvarno fauliran ili je simulirao, ali to ga nije spriječilo da sa bijele tačke donese pobjedu Crnoj Gori.