Crna Gora poražena od Engleske: Poveli, pa izgubili ubjedljivo

0

Odličan prodor i lijep šut Marka Vešovića u 17. minutu podigli su na noge gledaoce na tribinama stadiona u Podgorici, ali Englezi su ih brzo spustili i utišali.

Čak pet lopti završilo je do kraja kvalifikacione utakmice za Evropsko prvenstvo 2020. iza leđa Danijela Petkovića, za pobjedu gostiju 5:1 (2:1).

Prvo je Majkl Kejn u 30. minutu, udarcem glavom na centaršut iz prekida, donio izjednačenje svom timu, a do odlaska na odmor viđen je preokret, pošto je Ros Barkli u 39. minutu skrenuo loptu u mrežu posle šuta Deklana Rajsa.

Bio je to Barklijev prvi od dva gola ove večeri. Drugi je uslijedio u 59. mintu, posle lepe akcije engleskih reprezentativaca, a sličan gol dao je i Hari Kejn u 71. minutu, kada se skoro pa ušetao u gol Crne Gore.

Konačan rezultat postavio je Rahim Sterling posle odličnog dodavanja Džordana Hendersona u 81. minutu.