Vrhovni državni tužilac Crne Gore Milorad Marković i glavni državni odvjetnik Republike Hrvatske Ivan Turudić potpisali su u Zagrebu Aneks Sporazuma o saradnji i gonjenju počinilaca krivičnih djela ratnih zločina, zločina protiv čovječnosti i genocida, koji su državni organi dviju zemalja inicijalno zaključili 2006. godine.
Aneksom se uvodi princip reciprociteta u primjeni Sporazuma, čime se dodatno unapređuje pravna saradnja između državnih tužilaštava Crne Gore i Hrvatske u oblasti procesuiranja ovih krivičnih djela.
Primjena reciprociteta znači da će se odredbe Sporazuma primjenjivati na sve slučajeve ratnih zločina, zločina protiv čovječnosti i genocida koji su počinjeni na teritoriji Crne Gore ili Hrvatske, odnosno protiv njihovih državljana, kada počinioci imaju prebivalište i/ili državljanstvo jedne od država potpisnica.
Na taj način stvaraju se jednaki uslovi i obaveze za obje strane u sprovođenju istraga i krivičnih postupaka, što doprinosi efikasnijem procesuiranju počinilaca i jačanju povjerenja u regionalnu pravosudnu saradnju.
Potpisivanjem Aneksa Sporazum iz 2006. godine se usklađuje sa savremenim standardima međunarodne pravosudne saradnje, u cilju jačanja vladavine prava i zajedničke borbe protiv nekažnjivosti za najteža krivična djela.

To treba provjeriti sta je ovaj VDT Milov potpisao
😀😃😃😃😃😃🧨✨️🎈🎊🧨🧨🧨🧨🧨🎉BRAVO!!!!LORA mvj
ZLOCIN ZLOCIN LORA JE RATNI ZLOCIN! 🎆🎇
Pa do kada vise , koliko to jos ima ljudi koji navodno nisu optuzeni ili kaznjeni, to oni hoce kao ovi iz Sarajeva , hoce da kazne svakoga koji je uzeo pusku u ruke ali samo jednu stranu svoje ne diraju , pa ljudi kakvi vise zlocini , trideset godina kako je rat prosao pa valjda je bilo dovoljno da se svi , ali pravi zlocinci kazne , daj malo mislite i na ovaj preostali narod da zivi a ne da prezivljava, manite se vise ratnih tema