Okupljanja su namijenjena članovima Kluba čitalaca Nove knjige, a organizuju se svakog poslednjeg četvrtka u mjesecu. Do sada se razgovaralo o knjigama Životinjska farma Džordža Orvela, Veliki Getsbi Frensisa Skota Ficdžeralda, Norveška šuma Harukija Murakamija, a tema sledećeg susreta je kultni roman Tunel Ernesta Sabata.
U prijatnoj atmosferi Kosmos knjižare okupljaju se čitaoci najrazličitijih uzrasta i profesija, a svi su dobrodošli da iznesu svoja zapažanja i na taj način ponude drugima nove perspektive i doživljaje djela. Čitalačko iskustvo ovako postaje još bogatije, a otvaraju se novi pravci promišljanja i tumačenja.
„Prijave za susrete otvaraju se početkom svakog mjeseca, a link za prijavu se nalazi na instagram i fejsbuk stranicama Nove knjige, Gradske knjižare i Kosmos knjižare, kao i na sajtovima Nove knjige i Gradske knjižare. Takođe, moguće je prijaviti se i ostavljanjem kontakta u bilo kojoj Gradskoj ili Kosmos knjižari. Razgovore vodi Marija Vujošević, spisateljica, psihološkinja i urednica u izdavačkoj kući Nova knjiga“, saopšteno je iz izdavačke kuće Nova knjiga.
U svijetu koji je odavno prezasićen digitalnim sadržajima okupljanja i razgovori uživo su posebno vrijedni. Susreti Čitalačkog kruga su ujedno i prilika za upoznavanje, druženje i međusobno povezivanje ljubitelja književnosti.
„Veliko interesovanje koje je prevazišlo sva očekivanja svjedoči o potrebi i želji koja je postojala za ovakvom vrstom sadržaja u našem gradu. Pored same organizacije događaja, izborom klasika, ali i istaknutih savremenih romana kao tema susreta, Nova knjiga nastavlja da podržava kvalitetnu književnost i čitalačku zajednicu“, zaključuje se u saopštenju.
(RTV PG)