Česi preslišali Crnu Goru

0

Fudbaleri Crne Gore poraženi su u Olomucu od Češke sa ubjedljivih 3:0 u četvrtom kolu grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Meč koji ćemo morati što prije da zaboravimo. Česi su ostvarili ubjedljivu pobjedu i nakon četiri kola ostavili nas bez pobjede u grupi.

Domaća selekcija povela je već u 18. minutu kada je Jakub Jankto pogodio na asistenciju Kaderbeka.

Pokušavali su naši da se trgnu u nastavku,a li su napadi bili prilično jalovi.

Česi su na najbolji mogući način po njih počeli drugo poluvrijeme. Već u 49. minutu bilo je 2:0 za domaće. Šik je dobro odradio stvari, ali je lopta nakon uklizavanja Borisa Kopitovića završila u našoj mreži.

Dobru priliku za Crnu Goru nije iskoristio Vladaimr Jovović u 73. minutu, golman domačih je odlično odbranio.

U 81. minutu Vujačić je bio previše grub u svom šesnaestercu i skrivio penal nad Bezborodovim, a siguran sa bijele tačke bio je Patrik Šik za velikih 3:0.

Nakon ovog poraza Crna Gora zauzima posljednje mjesto na tabeli sa dva boda koliko ima i Bugarska. Kosovo ima dva boda više.

Češka ima šest bodova, koliko i prvoplasirana Engleska.