Česi išli oštro na Ronalda, ali im „navigatori“ spakovali četiri; Švajcarci uzeli skalp Špancima

0

Fudbaleri Španije doživjeli su debakl na domaćem terenu protiv Švajcarske, dok je Portugal razbio Češku na gostovanju u jedina dva meča A divizije Lige nacija koja su igrana u petak subotu veče.

Švajcarska je sa 2:1 odnijela pobjedu iz Saragose.

Gosti su poveli u 21. minutu preko Akandžija i time zabrinuli domaće navijače. Nadu Špancima vratio je Đordi Alba u 55. minutu, ali je samo tri minuta kasnije Bril Embolo vratio prednost gostima.

„Furija“ je dominirala u nastavku utakmice, ali nije uspijevala da stvori veće šanse, pa je ostalo 1:2.

Portugal je rutinski deklasirao Češku u Pragu sa 4:0.

Gosti su poveli u 33. minutu preko Daloa, a u drugom minutu nadoknade bilo je 0:2 pošto se u listu strijelaca upisao i Bruno Fernandeš.  Ipak, pošto je prvo poluvreme značajno produženo stiglo se i do penala za Čehe, ali ga je promašio Patrik Šik. To je u 52. minutu kaznio desni bek Dalo svojim drugim golom, dok je na konačnih 0:4 postavio Dijogo Žota. Ovaj meč obilježila je i užasna slika lica Kristijana Ronalda, ali je Portugalac ostao na terenu do kraja utakmice.

Situacija u ovoj grupi je sada izuzetno zanimljiva i Portugal ima sve u svojim rukama. „Navigatori“ 27. septembra dočekuju Španiju i potreban im je barem bod za plasman na završni turnir Lige nacija, dok Švajcarska istog dana dočekuje Češku i neophodno joj je isto za opstanak u Ligi A.

Liga A, grupa 2: Češka – Portugal 0:4 /Dalo 33, 52; Fernandeš 45+2, Žota 82/, Španija – Švajcarska 1:2 /Alba 55 – Akandži 21, Embolo 58/.