Čelsi ugasio nade gradskog rivala za Ligom šampiona

0

Čelsi je na „Stamford bridžu“ bio bolji od Totenhema 2:0 u zaostalom meču iz 26. kola engleske Premijer lige. Ovime je Totenhem ostao na zaostatku od sedam bodova za Aston Vilom što će biti jako teško nadoknadivo i Spursi su maltene sigurno ostali bez šanse da se domognu četvrtog mjesta i Lige šampiona.

Među stativama Čelsija još jednom je bio Đorđe Petrović i još jednom je uspio da sačuva svoju mrežu. Čelsi je u ovom gradskom derbiju bio daleko bolji tim, golove je dao na vrijeme i nije dozvoljavao Spursima da naprave ozbiljnije prilike. U 24. minutu je Trevo Čaloba dao gol glavom kada je dobro reagovao na centaršut Konora Galagera. VAR je inače provjeravao ovaj pogodak ali je na kraju stigla presuda da je on validan. Sumnjalo se na mogući faul igrača Čelsija.

Do tog gola su dve šanse imali „plavci“, a jednu „pijevci“. Ipak prvi gol viđen je tek u tom 24. minutu. Po jednu solidnu šansu su imali i jedni i drugi do kraja meča, ali su mreže ostale mirne. Najprije Mudrik propustio šansu, a potom i Romero za Totenhem.

U drugom poluvremenu se dosta čekalo na priliku. Tek je Kol Palmer u 72. minutu pogodio prečku iz slobodnjaka, da bi odmah potom Nikolas Džekson naletio na loptu za 2:0.

U nadoknadi je Đovani Lo Selso imao jedan šut iz peterca ali je to blokirao jedan defanzivac domaćih.

Totenhem je imao priliku da pobjedom dođe na minus četiri u odnosu na četvrtoplasiranu Aston Vilu, a s obzirom na to da ima i meč manje mogao je i na minus jedan. Ipak sada je situacija daleko komplikovanija za londonski klub koji će morati da se zadovolji petim mjestom u Premijer ligi.