Čelsi odnio tri boda iz Brajtona

0

Čelsi igra sve bolje kako se sezona bliži kraju. Imali su Plavci priliku da do Evrope stignu preko FA Kupa, ali su u finišu poraženi od Mančester sitija. Poraženi su prethodno i u finalu EFL Kupa od Liverpula, takođe posle 120 minuta igre.

Od dva vezana poraza protiv Liverpula i Vulverhemptona uslijedila je sjajna serija, Plavci su poraženi samo u duelu protiv Arsenala u gostima. U ostalih 12 mečeva zabilježili su sedam pobjeda i pet remija, pa su ponovo došli u priliku da se bore za plasman u Evropu, ovoga puta kroz Premijer ligu.

Ali, za to im je bila neophodna pobjeda protiv Brajtona, u zaostalom meču 34. kola. I Čelsi je odigrao fantastično kad je to bilo najpotrebnije, posle velikog preokreta u finišu prethodnog susreta i pobjede u Notingemu, slavio je i u Brajtonu – 2:1.

Ni ovoga puta nije bilo lako. U 11. minutu Adingra nije bio precizan za Brajton, posle njegovog šuta lopta je prošla pored stative gola na kojem je ponovo stajao Đorđe Petrović.

Čelsi je poveo u 34. minutu, posle centaršuta Kukurelje odlično je reagovao Kol Palmer, koji je glavom poslao loptu u mrežu Brajtona. Potrajala je nadoknada u prvom poluvremenu, a umalo na njenom isteku Brajton nije slavio.

U 45+9. minutu odličnu priliku imao je Žoao Pedro, pogodio je prečku Čelsijevog gola. Mogao je bolje da reaguje i Gros u 57. minutu, ali je bio neprecizan, posle njegovog šuta lopta je otišla zamalo pored gola Đorđa Petrovića.

Sve je to kaznio u 64. minutu Kristofer Nkunku, posle dodavanja Malo Gusta, golman Brajtona bio je nemoćan u tim trenucima. Tada je i pitanje pobjednika bilo riješeno.

Doduše, mogao je Brajton da „zakuva“ u finišu, ali Adingra nije imao sreće, pogodio je stativu. Drugi put je na ovom meču okvir gola spasao Čelsi i Đorđa Petrovića. U osmom minutu nadoknade Velbek je postigao gol, pa je na kraju ipak viđena drama, ali je Čelsi odnio sva tri boda.