Čelsi će se treći put boriti za trofej Lige šampiona

0

Čelsi je, potpuno zasluženo, u finalu Lige šampiona – tim iz Londona večeras je u revanšu polufinala savladao Real Madrid 2:0 i treći put u istoriji boriće se za evropsku titulu.

Golove za tim Tomasa Tuhela postigli su Timo Verner u 28. i Mejson Maunt u 85. minutu utakmice.

Čelsi - Real Madrid

U drugom dijelu na terenu je bio samo jedan tim – Čelsi. Tim Tomasa Tuhela ređao je šanse, ali ih nije koristio. Činilo se da bi Real mogao da kazni sve promašaje, ali do toga nije došlo – u 85. minutu Kristijan Pulišić je proigrao Maunta, koji je zatresao mrežu Kurtoe i postavio konačan rezultat.

Čelsi se plasirao u svoje treće finala, a prvo nakon 2012. godine kada su „plavci“ na „Alijanc areni“ osvoliji titulu.

Realu za utjehu ostaje borba za titulu u španskoj La Ligi.

Rival Čelsiju u borbi za pehar 29. maja biće Mančester siti.

Početak utakmice protekao je u opreznoj igri oba tima. Real je imao početnu inicijativu i pas igrom pokušavao da dođe go gola rivala. Ali bezuspješno.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti u 26. minutu – Karim Benzema je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Eduard Mendi sjajno intervenisao.

Dva minuta kasnije – gol. Ngolo Kante je na sredini terena uzeo loptu, kombinovao sa Timom Vernerom, potom proigrao Kaija Haverca, koji je šutirao i pogodio prečku. Lopta se odbila do Vernera, a Njemac je sproveo u mrežu.

Do kraja prvog dijela još jednu šansu je imao Benzema, ali je njegov udarac glavom još jednom sjajno zaustavio Mendi.