Francuski centar Džeri Butsijela i Budućnost Voli dogovorili su nastavak saradnje, pa će i naredne sezone nositi „plavo-bijeli“ dres.
Butsijel je prošlog ljeta stigao u Podgoricu i veoma brzo postao važan dio ekipe.
Svojom energijom, čvrstinom u reketu i bogatim evropskim iskustvom donio je dodatnu stabilnost pod obručima na obje strane terena.
Tokom sezone istakao se kao jedan od ključnih igrača u reketu, pružajući doprinos u skoku, zaštiti obruča i defanzivnim zadacima koji često ne ulaze u statistiku, ali imaju veliki značaj za tim.
„Nastavkom saradnje, Budućnost Voli zadržava igrača koji je tokom prethodne sezone pokazao kvalitet, profesionalizam i posvećenost plavo-bijelim bojama. Na obostrano zadovoljstvo, zajednička priča se nastavlja. Jerry, on continue ensemble“, stoji u saopštenju Budućnost Volija.
Butsijel je u Podgoricu stigao prošlog ljeta iz Dubaija.
Karijeru je počeo u malo poznatom klubu u domovini Denainu.
Potom je nosio dresove Šolea, Limoža, Monaka, Bahčešehira (Turska), Pinar Karšijak (Turska) i Dubaija.
U ABA ligi je imao projske od 8,7 poena, 5,9 skokova i 1,3 uspješna dodavanja.
Prije Butsijela, ugovor sa šampionom Crne Gore produžio je i američki bek Flečer Megi.
