Budućnost Voli u četvrtfinalu Evrokupa

0

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Cedevita Olimpiju 79:66 u meču odluke za plasman u četvrtfinale Evrokupa, gdje ih čeka Monako našeg trenera Zvezdana Mitrovića.

Zanimljiv meč viđen je u Podgorici, a praktično tri četvrtine igralo se koš za koš.

Nije uspijevala Budućnost da do završne dionice dođe do prednosti u utakmici u kojoj je našem timu bila potrebna pobjeda sa najmanje četiri poena razlike za mjesto u sljedećoj fazi takmičenja.

Mučili su se dosta “plavi” sa šutem za tri poena, a onda su redom počeli da rešetaju Nikolić, Dela Vale i Ivanović i podgorički tim je došao do plus 11.

Bila je sjajna i defanziva ekipe Dejana Milojevića u posljednjih 10 minuta tokom kojih su zaustavili najboljeg igrača Cedevita Olimpije Jaku Blažića, a rivalu dozvolili samo devet poena.

Možda i posljednju šansu Ljubljančani su ispustili kada je kod rezultata 75:66 na minut i 40 sekundi prije kraja Peri promašio oba bacanja, a potom napravio faul i poslao Nikolu Ivanovića na liniju penala sa koje je ovjerio trijumf našeg tima.

“Plavi” su među osam najboljih u takmičenju iz kojeg će finalisti obezbijediti plasman u Evroligu.

Melvin Edžim ubacio je 20 poena, uz osam skokova, Nikola Ivanović postigao je 17 koševa, Danilo Nikolić je imao 11 poena i 10 skokova, dok je 11 koševa upisao i Dela Vale.

Kod gostiju 18 poena Blažiča, 12 Džonsa.