Budućnost savladala Partizan u Morači

1

Košarkaši Budućnosti Voli savladali su u SC Morača ekipu Partizana 80:72 u derbiju 15. kola ABA lige.

Poslije tri četvrtine izjednačene borbe, Podgoričani su u posljednjoj dionici, na krilima raspoloženog Nikole Ivanovića, slomili otpor rivala i ostvarili desetu pobjedu u regionalnom takmičenju.

Izabranici Petra Mijovića su i drugi put u sezoni bili bolji od crno-bijelih, koji se sada nalaze u jako teškoj situaciji, kada je borba za plej-of u pitanju.

Ova utakmica je bila u potpunosti izjednačena sve do poslednje četvrtine, kada su se domaći na krilima Nikole Ivanovića odlijepili, stekli prednost i sačuvali je do kraja.

Partizan je sada u problemu i ima tri pobjede manje od Budućnosti, ali i tri utakmice više.

Kod domaćih je standardno najbolji kad je najpotrebnije bio Nikola Ivanović, koji je ubacio 25 poena.

Dobar je bio i Amadeo Dela Vale sa 17, dok je Džastin Kobs dodao devet poena.

Kod Partizana najbolji je, zahvaljujući dobroj igri u posljednjem kvartalu, bio Rade Zagorac sa 14 poena.

Markus Pejdž je ubacio devet, a Erik Mika 11 poena.