Budućnost pokorila Zagreb: Za Evroligu protiv Zvezde!

0

U finalu ABA lige ćemo gledati reprizu iz prošle sezone. Budućnost je uspjela da u odlučujućem meču savlada Cedevitu u Zagrebu sa 78:73 i da polufinalu seriju riješi u svoju korist. Cedevita je imala ogromnu šansu, vodila i po desetak poena razlike, ali ovaj tim definitivno nije stvoren da pobjeđuje velike utakmice.

Cedevita je mnogo bolje otvorila meč. Dok je Budućnost silovala šut za tri poena i promašivala, Cedevita je igrala raznovrsnije, imala skok u napadu i povećavala prednost. Budućnost je za šest minuta dala samo šest poena, Ramljak je trojkom za 21:10 stavio tačku na sjajnu prvu četvrtinu za domaće. Kada je Bitadze na početku drugog kvartala konačno pogodio prvu trojku za Budućnost, kao da su gostima spali okovi sa nogu. Serijom 14:2 na krilima sjajnog Bitadzea, Budućnost se vratila u igru i preokrenula na 24:23 sredinom druge četvrtine.

Konačno su posle 15-ak minuta igre počeli da pogađaju trojke i ostala skupocjena pojačanja Budućnosti poput Džeksona i Erla Klarka. Cedevitu je predvodio Kobs dok Pulena nikako nije išao šut za tri poena. Na poluvremenu je Cedevita vodila 41:39.

U trećoj četvrtini su Amerikanci iz Budućnosti ušli u problem sa ličnim greškama i Repeša je morao mnogo da mijenja što je Cedevita iskoristila. Murić je je ušao u seriju i odveo domaće na 54:47. Ali Erl Klark je pogađao nevjerovatne šuteve kojima je držao Budućnost u igri kada niko od njegovih saigrača nije mogao ništa da pogodi.

U poslednjih deset minuta igra se ušlo sa poenom prednosti za Cedevitu. Budućnost je zaigrala mnogo bolju odbranu, Edvin Džekson je imao neke sjajne poteze i igrao sjajnu odbranu na Pulenu. Erl Klark je pogodio mnogo važnu trojku za 68:64, da bi Gordić u finišu preuzeo odgovornost. Pogodio je dvojku za 73:68 na dva minuta do kraja, ali je Krušlin trojkom vratio Cedevitu u život. Kobs je promašio ulaz za izjednačenje u poslednjem minutu, Gordić je bio polovičan sa linije penala, a Pulen je promašio trojku za pobjedu. Budućnost je napravila brejk vrijedan finala i opet će se namjeriti na Crvenu zvezdu u borbi za titulu.

Erl Klark je sa 19 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, 15 je imao Gordić, a 13 Bitadze uz sedam skokova. Kod Cedevite je bajbolji bio Kobs sa 23 poena, ali je u finišu zakazao. Pulen je podbacio i dao samo 14 poena uz šut za tri poena 1/7!

Prvi meč finalne serije se igra 12. aprila, a Crvena zezda je domaćin. Kao i u drugoj utakmici dva dana kasnije, posle čega se serija seli u Podgoricu. Šampion će biti tim koji stigne do tri pobjede u seriji.

(FOTO: ABA liga)