Košarkaši Budućnosti su posljednji učesnici polufinala Kupa Crne Gore.
U četvrtfinalu su opravdala ulogu favorita protiv Sutjeske – 94:83 (22:21, 26:13, 27:26, 19:23).
„Plavi“ su pitanje pobjednika riješili već do odmora, kada su se odlijepili na plus 14 (48:34).
Ostatak meča odradili su rutinski.
Alfa Kaba sa 19 (devet skokova) i Suad Šehović sa 17 poena predvodili su Budućnost Voli do trijumfa.
Ros Spenser je sa 23 koša bio najbolji u redovima Nikšićana.
U srijedu u prvom polufinalu igraće Milenijum i Podgorica od 17 časova, a dva i po sata kasnije na parket „Bemaks arene“ će Mornar i Budućnost.
