Budućnost izgubila u Moskvi: Držali se poluvrijeme, pa potonuli

0

Budućnost je u prvom obračunu ove sezone protiv CSKA pokazala zube i slavila s 93:92 u Morači. Ovoga puta nije uspjela da ponovo iznenađenje u Moskvi, odigrala je pristojno u većem dijelu utakmice, ali onda je potpuno potonula u poslednoj četvrtini. Tim Dimitrisa Itudisa je slavio s 99:69 i tako došao do 16. pobjede u ovoj sezoni Evrolige.

Poznato je da su Armejci gotovo nepobedivi na svom parketu, vrlo rijetko gube, pa je tako bilo i ovoga puta. Videlo se da CSKA nije na ovoj utakmici bio vrhunski motivisan, ali je odradio posao, na kraju se ispostavilo vrlo ubjedljivo. Na poluvremenu je domaći tim vodio sa samo pet poena prednosti pre svega zbog nonšalantne odbrane, međutim tokom treće dionice favorizovani CSKA je uspio da se odlijepi i stigne do pobjede.