Budućnost izgubila, Sutjeskoj samo bod

0

Da je među najkvalitetnijim u Evropi – nije, ali crnogorski šampionat je ove sezone jedan od neizvjesnijih. Tri vodeća kluba na tabeli su posle 14. kola u samo bod razmaka. I sva tri kluba danas nisu pobijedila!

Budućnost je u procesu renoviranja. Promijenjen je gazda, sportski direktor i trener. Ali, na prvu loptu to nije donijelo dobro na terenu. Vodeći tim prvenstva je danas izgubio derbi kola od Zete u Golubovcima – 2:1. Čak je Budućnost i povela golom Ivanovića u 10. minutu, međutim, to je bilo sve od plavo-belih. Zeta je preuzela konce igre u nastavku meča, najprije izjednačila preko Jamoe, da bi u drugom poluvremenu Bošnjak donio pobjedu timu iz Golubovaca.

Šampion Sutjeska nije uspio da iskoristi kiks lidera. Štaviše, Nikšićani su se na volšeban način, golom u 97. minutu, spasli poraza na gostovanju kod Podgorice – 2:2. Domaćin je vodio 2:0 golovima Sekulića i Suzukija, koji je u 83. minutu donio tu prednost Podgorici. A, onda „ludnica“ u finišu. Prvo je Ćetković u 89. smanjio na 2:1, da bi Marković u sedmom minutu sudijske nadoknade donio Sutjesci bod.

Najveće iznenađenje sezone Iskra nastavlja pohod ka Evropi. Klub iz Danilovgrada nikada nije igrao na međunarodnoj sceni, ali ako ovako nastavi da igra, ta mu šansa naredne jeseni neće izmaći. Mogla je Iskra danas čak i na prvo mjesto tabele, ali je u Pljevljima osvojila bod u duelu sa Rudarom.