Budućnost dominantna u Trentu, ali joj je potrebno čudo Šljonska u posljednjem kolu

0

Osim sredinom 2. četvrtine, kada je Trento trojkom Prentisa Haba stigao do prvog i jedinog vođstva (34:32), Budućnost Voli je sve vrijeme dominirala u Dolomitima, stizala do plus 28 i trijumfovala 97:78.

Ali, nije imala puno razloga za slavlje – Aris je trijumfovao protiv Ulma u gostima 86:66, pa je timu Andreja Žakelja jedina nada za plasman u osminu finala Evrokupa da Šljonsk u Vroclavu sljedećeg utorka šokira Turk Telekom.

Time bi se „plavima” otvorio put do 6. mjesta, ali bi morali da pobijede Gran Kanariju u „Morači”.

Pitanje je, međutim, da li poljski predstavnik ima ikakve šanse, jer je do sada u 17 kola upisao samo dvije pobjede.

Teoretski bi moglo da se dogodi da četiri ekipe imaju skor 8:10, u slučaju trijumfa Turk Telekoma i Budućnosti, te Trenta na gostovanju Arisu, ali bi crnogorski šampion u tom slučaju „izvisio”, jer bi u krugu imao skor od dvije pobjede i četiri poraza.

Dakle, ako tim iz Ankare (večeras izgubio od prvoplasiranog Burga 68:64) opravda ulogu favorita u Poljskoj, evropska sezona za Podgoričane biće gotova.

Nikola Tanasković je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 19 poena i osam skokova, a dvocifren učinak su imali i Jogi Ferel (14), Joan Makundu, Andrija Slavković (po 11) i Mekinli Rajt (10).

Debitovao je Alerik Frimen, koji se povrijedio tokom priprema, i za devet minuta i 11 sekundi promašio sva četiri šuta – tri trojke i jedan za dva poena.