Budućnost bod sa Iskrom, Sutjeska bolja od Rudara

0

Odigrane su sve utakmice 34. kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore.

Šampion Budućnost je u Danilovgradu odigrala 1:1 sa domaćom Iskrom. Prvi do vođstva došli su domaći fudbaleri i to pogotkom Šoa Jamamota u 17. minutu.

Budućnost je do izjednačenja i remija stigla pogotkom Miloša Raičkovića u 24. minutu.

Sutjeska je u Pljevljima pod Golubinjom savladala Rudar sa 2:0. Poveli su Nikšićani pogotkom Milutina Osmajića iz prvog minuta susreta, a na konačnih 2:0 povisio je isti igrač u 77. minutu.

Poslednjeplasirani OFK Titograd je na Trešnjici izgubio od Zete 2:1 nakon preokreta. Poveli su gosti pogotkom Ivana Bojovića u 53. minutu, a izjednačenje Zeti obezbijedio je Ivan Vukčević u 80. minutu. Do preokreta domaći su stigli pogotkom Vaska Kalezića u 93. minutu. Tako je OFK Titograd i matematički posao drugoligaš.

Dečić, koji je prošlog vikenda obezbijedio izlazak u Evropu, izgubio je kod kuće od Podgorice 1:0 i to pogotkom Jovana Vujovića sa penala u 70. minutu. Tako je tim sa DG arene i definitivno obezbijedio istorijski izlazak u Evropu.

Jezero je kao domaćin savladalo OFK Petrovac sa 1.0 golom Ndujea Mujecija u 82. minutu.