Ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje Republike Srpske Željko Budimir izjavio je danas da je jako bitno što je Republika Srpska nakon Mađarske, dobila i podršku Rusije i Kine u Savjetu bezbjednosti UN i poručio da će Srpska nastaviti sa diplomatskom ofanzivom.
„Јako je bitno da internacionalizujemo pitanje i problem koji je stvorio neustavni Sud BiH i to što je ostatak Savjeta bezbjednosti dobio informaciju o onome što se dešava ovdje, a što destabilizuje situaciju u BiH“, rekao je Budimir i naveo da je jasno da na međunarodnoj sceni ne postoji jedinstven stav o aktuelnim dešavanjima u BiH.
Prema njegovim riječima, Republika Srpska će nastaviti u diplomatskoj ofanzivi putem svojih prijatelja da upoznaje svjetsku javnost sa onim što se dešavalo ovdje i preduzimaće sve političke, demokratske mjere koje može u narednom periodu.
(Tanjug)
