Brzo prizemljenje Zvezde u Barseloni

1

Na krilima pobede nad Olimpijom, odletela je Crvena zvezda iz Milana. Ali prizemljenje u Barseloni je bilo rezultatski bolno, posebno u prvoj četvrtini u kojoj kao da nije postojao napad crveno-belih (19:6), da bi kasnije domaćin, manje-više rutinski odradio posao – 76:65.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa bila je dominantna u svim segmentima igre. Bila je snažnija u reketu, mirnija u šutu, sigurnija u organizaciji igre. Crveno-beli dugo nisu imali rešenja u napadu, dok su u odbrani odradili sasvim solidan posao, pa je stoga minus na kraju meča bio prilično prihvatljiv za ekipu Saše Obradovića. Ali Beograđani praktično nijednog trenutka nisu uspeli ozbiljnije da se vrate u meč, izuzev privremenog spuštanja na „minus sedam“ dva i po minuta pre kraja.