Bruka: Crna Gora opljačkana u Bugarskoj

0

Kakva sramota za evropski fudbal, kakva potvrda da VAR mora da se uvede u sva takmičenja i kakva oružana pljačka u Sofiji! Crnoj Gori su vezane ruke na početku kvalifikacija za Prvenstvo Evrope 2020, a tako bespomoćnoj sudija Rudi Buke joj je izbio iz džepa dva boda i poklonio remi Bugarskoj u uvodnom susretu Grupe A – 1:1.

Šokantan rasplet na stadionu „Vasil Levski“ posledica je činjenice da je francuski arbitar obnevidio u 81. minutu i start Vladimira Jovovića nad rezervistom Stanislavom Kostovim označio kao penal. Faul jeste postojao, ali desio se bar pola metra van kaznenog prostora i golim okom se vidjelo da to nije za jedanaesterac. Uslijedili su protesti Jovovića, golmana Danijela Petkovića, skočila je na noge i cijela klupa Crne Gore. Nije vredjelo. Arbitar Buke je riješio da čast domaćina, a Todor Nedelev u 82. minutu pogodio za izjednačenje.