Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas će vjeruje da će tokom sjutrašnjeg sastanka predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa predsednikom Upravnog odbora Gasproma Aleksandrom Djukovim ruska strana prihvatiti neko od ponuđenih rešenja u vezi sa Naftnom industrijom Srbije (NIS) nakon stupanja na snagu američkih sankcija.
„Pripremljeno je već nekoliko rešenja. Ima nekoliko opcija koje će predsednik Aleksandar Vučić ponuditi našim ruskim partnerima. Očekivati je, ja se nadam, da će oni neka od tih opcija prihvatiti.
Sve te opcije su, kao što je predsednik rekao, fer, pune poštovanja prema našim ruskim partnerima, ali sve te opcije štite i čuvaju naše nacionalne interese i standard naših građana i našu privredu, što je i logično i prirodno“, rekla je Brnabić na TV Pink. Kako je rekla, veruje da Vučić ima već pripremljene opcije na bilo koji odgovor ruske strane u vezi sa NIS-om i šta će Srbija dalje raditi u odnosu na odgovore.
„Ja se nadam da će se koliko sutra naći makar neko rešenje kuda da idemo dalje, ali bez obzira na sve, koliko god teška situacija bila, znam da će se konačno naći rešenje koje neće ugrožavati naše građane i našu privredu“, rekla je Brnabić.
Istakla je da je Vučić, ma koliko teška situacija bila, pokazao izuzetnu principijelnost i da veruje da nema nijedne zemlje na svetu koja na mestu Srbije ne bi odmah nacionalizovala NIS.
„Nema zemlje, osim Srbije, koja bi bila toliko principijelna. Ja još jednom kažem da se ponosim što sam deo tima Aleksandra Vučića i što sam u zemlji koja neće nacionalizovati i koja će poštovati i ugovore iz 2008. godine koji su za mene katastrofalni, ali ozbiljnost jedne zemlje se ogleda po tome što mora da poštuje to što su ranije vlade radile“, istakla je Brnabić.
Dodala je da je današnja situacija neuporediva sa onom iz devedesetih godina prošlog veka i tadašnjim sankcijama.
Istakla je da je i dalje zapanjuju i da se nikada neće navići na to da u našoj zemlji postoje ljudi koji se, kako je rekla, raduju svemu lošem što se desi, bez obzira da li to zavisi ili ne zavisi od vlasti ili bilo koga u zemlji.

Dans očekujemo da će se iznaći jedno od rešenja koje će Vučić predložiti Djukovu za iznalažanje najboljeg rešenja za NIS, uz poštovanje većinskog partnera Rusija, ali prvenstveno u cilju zaštite nacionalnih interesa za snabdevanje derivatima.
Fantastičan rezultat Srpske liste na lokalnim izborima na KiM pokazuje da srpski narod i dalje veruje u jedinstvo, odgovornost i nacionalno dostojanstvo.
Uprkos pritiscima i pretnjama, Srbi su jasno rekli da žele mir, stabilnost i čvrstu vezu sa svojom državom Srbijom.
Vučić je fer igrač, nema šta.
Uspecemo i u ovome.
Teska situacija oko NIS; ali Vucic ce stititi pre svega nacionalne interese, srpsku privredu, interese svoje zemlje, to sigurno.
Optimistično o sastanku Vučića i Djukova – očekuje dogovor o NIS-u.
Pripremljena su rešenja, nadam se da će ruska strana prihvatiti neko.
Iskreno se nadam da ce sastanak sa Djukovim iznedriti dobra resenja i sa ruske strane koja ce stititi nacionalne interese Srbije i srpsku privredu prvenstveno.
Predsednica Skupštine veruje da će Vučić izdejstvovati dogovor s Gaspromom.
Vazno je da se postigne dogovor na obostranu korist i da se prevazidje trenutna situacija oko NIS!
Vučić sutra sa Djukovim o sudbini NIS-a – Brnabić očekuje pozitivan ishod.
Konačno odgovoran pristup! Drago mi je da se Vučić zalaže za fer ponude i da se vodi računa o interesima Srbije. NIS je važan strateški resurs i treba pažljivo razmotriti svaku opciju.
Više opcija na stolu, očekujemo kompromis sa ruskim partnerima.
Umesto ishitrenih odluka i populizma, ovo pokazuje ozbiljnost i državnički pristup. Svaka čast i Brnabić i Vučiću što čuvaju ekonomske interese zemlje
Podrška državi i rukovodstvu! Dobro je videti da se razmišlja o konkretnim i fer rešenjima, a ne o nacionalizaciji koja bi mogla štetiti ekonomiji. Srbija ide u dobrom pravcu!
Nadam se da će se postići dogovor koji štiti interese Srbije.
Vucic ce imati vazan sastanak sa Djukovim, i ima Vucic pripremljena resenja, opcije, odgovor ruskoj strani, stitice nacionalne interese, a da je situacija slozena oko NIS jeste, verujem da ce se naci resenje i konkretne odluke kako bi se prevazisla ista.
Vučić ima spremna rešenja za razgovor sa Gaspromom.
bi mogao dobiti novo rešenje već nakon sastanka
Vučić spreman sa konkretnim predlozima, Brnabić veruje u konstruktivan razgovor.
Srbija traži najbolje rešenje za NIS uz očuvanje odnosa s Rusijom.
Pitanje NIS je pitanje ocuvanja i srpske privrede, nacionalnih interesa, a Vucic ce se voditi tom politikom na sastanku sa Djukovim.Puna podrska.
Nadamo se konkretnim predlozima, nece biti lako, ali verujemo u pozitivan iushoid sastanka sa Djukovim.
Pitanje NIS je pitanje snabdevanja naftnim derivatima nase zemlje, i zato je ovaj sastanak sa Djukovim od velike vaznosti za nasu zemlju.