Predsjednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić sastala se danas sa delegacijom Odbora za evropske poslove Senata Italije, koja boravi u jednodnevnoj posjeti Srbiji, a u razgovoru je izrazila zahvalnost Italiji na kontinuiranoj podršci koju pruža Srbiji u evropskim integracijama.

Brnabić je podsjetila da je Italija dala saglasnost da Srbija otvori sva poglavlja u okviru klastera 3 i dodala da tu podršku naša zemlja i njeni građani izuzetno cijene.

Predsjednica Skupštine informisala je goste iz Italije da je u toku sjednica Narodne skupštine i da se na dnevnom redu nalaze prijedlozi zakona, kao i izmjene i dopune zakona, čije bi usvajanje umnogome doprinijelo dodatnom usklađivanju našeg zakonodavstva sa zakonodavstvom Evropske unije.

(Tanjug)

Tagovi