Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić i ministarka pravde Maja Popović prisustvovale su u Kragujevcu svečanom otvaranju zgrade pravosudnih organa, koja je u potpunosti izgrađena sredstvima iz budžeta Republike Srbije.
Za izgradnju i opremanje tog objekta država je izdvojila 3,2 milijarde dinara.
U objektu od više od 25.000 kvadratnih metara smešteno je 11 pravosudnih organa, a kako je istaknuto, izgradnjom nove zgrade stvoreni su bolji uslovi za efikasniji rad sudstva.
Brnabić je istakla važnost reforme pravosuđa, kojom se i te kako unapređuje sudstvo u Srbiji, napomenuvši da ništa ne bi značile velelepne zgrade poput ove u Kragujevcu, da u njima nema nezavisnog i profesionalnog sudstva.
„Bez istinske reforme našeg pravosuđa, bez nezavisnih sudija, odgovornog i efikasnog sudstva i tužilaštva osim lepote, ova zgrada našim građanima neće značiti ništa. I zato je bilo važno da dok stvaramo bolje uslove za rad pravosudnog sistema obezbedimo i da ljudi u sličnim zgradama širom Srbije mogu da rade svoj posao na najbolji mogući način, odgovorno i po savesti ne zazirući ni od koga i štiteći samo građane, red i zakone naše zemlje“, navela je Brnabić.
Poručila je da je mnogo toga urađeno u oblasti vladavine prava i sudstva, ali ostaje i mnogo toga da se uradi.
„Da se izmene zakoni u skladu sa izmenama Ustava, da se dodatno poboljša status ljudi u pravosuđu i obezbedi građanima efikasniji pristup pravdi“, navela je Brnabić.
Zgrada ima više od 100 sudnica i kabineta, koji su opremljeni po najvišim standardima i u njoj će raditi 815 zaposlenih.
Bolji uslovi za rad u novom objektu značiće i manje zaostalih predmeta, što će, kako je istaknuto, poboljšati efikasnost sudstva za 30 do 40 odsto.
Izgradnja Palate pravde počela je 2018. godine, a radovi su završeni u predviđenom roku.

Lezbaco od kad ste ti i tvoj gay sef zajahali Srbiju nema pravde ni slobode .