Premijerka Ana Brnabić gost je jutarnjeg programa na TV Prva.
Ana Branabić je prokomentarisala situaciju u Ukrajini.
– Mi ćemo danas imati sednicu Vlade u 11, da potvrdimo naš stav o Ukrajini. To je politika koja štiti naše nacionalne interese i međunarodno pravo. Mi poštujemo terotirajni integritet Ukrajine, ali tražimo da se poštuje i naš. Čuvamo mir, ne uvodimo sankcije Rusije jer nam nisu u interesu. Čuvamo našu vojnu neutralnost takođe.
Ono što nam je važno je da očuvamo mir naše države, stabilnost, razgovaraćemo sa našem partnerima iz EU, svakodnevno smo sa njima u kontaktu. Srbiji, samim tim, nema ko šta da zameri.
