Brejk Fenerbahčea i Olimpijakosa

0

Samo je Real Madrid odbranio domaći parket u prvim mečevima plej-ofa Evrolige. Makabi Tel Aviv je u utorakPanatinaikos u OAKA areni, a u srijedu su brejk napravili Olimpijakos i Fenerbahče.

Pirejci su vodilil tokom svih 40 minuta u Blaugrani i pobijedili Barselonu rezultatom 77:75.

Katalonci su se nekoliko puta vraćali u utakmicu a poslednju šansu su propustili na 50 sekundi do kraja, kada su pri rezultatu 72:75 izgubili loptu.

U sledećem napadu je Janulis Larencakis pogodio oba bacanja i osigurao ekipi Jorgosa Barcokasa veoma važnu pobjedu.

Prvi među jednakima u Olimpijakosu bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 15 poena. Ajzea Kenan je ubacio 14, Filip Petrušev 12 (sve u prvom poluvremenu), Mustafa Fal 11 poena.

Barcokas sigurno brine da važnu pobjedu nije platio dužim odsustvom Petruševa. Najkorisnijeg igrača utakmice su na 35 sekundi do kraja meča nezgodno “prizemljila” dvojica košarkaša Barselone.

Kod Barse su najefikasniji bili Vili Ernangomez i Džabari Parker sa po 13 poena. Dvocifreni su bili još Aleks Abrines sa 11 i Riki Rubio sa 10 poena.

Fenerbahče je pobijedio Monako poslije produžetka sa 95:91 (81:81).

Kneževi su odlično otvorili utakmicu (14:14), imali već u prvoj četvrtini 13 poena viška (21:89) i devet poena prednosti sredinom poslednjeg kvartala (74:65).

Trener gostiju Šarunas Jasikevičijus, lišen usluga centra Džonatana Motlija i plejmejkera Skotija Vilbekina, koji se povrijedio u ranoj fazi utakmice, odlučio se tada za nisku petorku, sa Najdželom Hejs-Dejvisom na petici, što je dalo rezultata. Turci su mogli u regularnom toku do pobjede, Marko Gudurić je krenuo u prodor, ali je promašio polaganje preko dvojice protivničkih košarkaša.

Trener Monaka, Saša Obradović ostao je bez Džordana Lojda, Alfe Dijaloa i Džona Brauna zbog pet ličnih grešaka, a Fener je u ranoj fazi produžetka stekao pet poena viška koje je ljubomorno čuvao do kraja.

Do važnog brejka je klub sa Bosfora predvodio Hejs-Dejvis sa 19 poena. Nik Kalates je ubacio 17 poena, do kojih dvije veoma bitne trojke, na kraju treće četvrtine sa centra i na otvaranju produžetka. Iks faktor bio je Nejt Sestina sa rekordom evroligaške karijere – 16 poena, uz šest skokova i trojkama 4/5. U pobjedničkom timu dvocifreni su bili još Tajler Dorsi sa 13 i Gudurić sa 11 poena.

Eli Okobo je bio najefikasniji Knez sa 19 poena. Najbolji igrač Monaka, Majk Džejms, upisao je 16 poena, ali uz šut 3/9 za dva i 1/6 za tri poena. Isti učinak imao je Lojd. Donatas Motiejunas upisao je 12, Dijalo 10 poena.