Bratenu mali Kristalni globus za slalomaše: Cenhojzer slavio na zatvaranju sezone

0

Norveški skijaš Lukas Braten osvojio je mali Kristalni globus u slalomu, pošto je na poslednjoj trci sezone u finalu Svjetskog kupa u Soldeu osvojio drugo mjesto.

Švajcarac Ramon Cenhojzern pobijedio je na današnjoj trci sa vremenom od minut, 54 sekunde i 87 stotinki. Braten je osvojio drugo mjesto, a za pobednikom je kasnio šest stotinki.

Treći je bio još jedan Norvežanin Henrik Kristofersen, koji je za švajcarskim skijašem zaostao 63 stotinke.

Braten je osvojio prvo mjestu u slalomu sa 546 bodova, dok je Kristofersen drugi sa 494. Prvo mjesto u generalnom plasmanu Svjetskog kupa i veliki Kristalni globus osvojio je Marko Odermat sa 2.042 boda.

Švajcarac je osvojio male Kristalne globuse u veleslalomu i superveleslalomu. Drugo mjesto u generalnom plasmanu Svjetskog kupa pripalo je Norvežaninu Aleksanderu Amotu Kildeu sa 1.340, dok je treći bio Kristofersen, koji je osvojio 1.154 boda.