Stav hrvatskog ministra Gordana Grlića Radmana da se ne mogu izjednačavati logori Lora i Morinj, jer bi to relativizovalo ono što se desilo u Morinju je skandalozan i duboko vrijeđa uspomenu na naše građane koji su u Lori prošli kroz nepojmljivu torturu i na kraju ubijeni.

Ovo je za Borbu poručio poslanik SNP-a Bogdan Božović a komentarišući skandalozne tvrdnje hrvatskog ministra vanjskih poslova Gordana Grlića Radmana da se Lora i Morinj ne smiju izjednačavati – jer to relativizuje žrtve Morinja, logora u kom niko nije stradao.

„Ako je postojao ratni sukob, to ne znači da je sve bilo dozvoljeno — mučenja i ubistva se ne smiju relativizovati. Ovakav nastup ministra Radmana nije samo nepoštovanje žrtava, već i same države Crne Gore. Ti ljudi nijesu ratovali iz ličnih pobuda, već su odgovorili na javni poziv države. Upravo zato, Crna Gora mora pokazati mnogo više dostojanstva u odnosima sa Hrvatskom. U Evropsku uniju treba da uđemo uspravni i ponosni, a ne poniženi i prećutno saglasni sa nepravdom prema sopstvenim građanima“, zaključio je Božović za Borbu.

Tagovi