Borusija Dortmund preživjela na Parku prinčeva: Nakon 11 godina u finalu Lige šampiona

0

Fudbaleri Borusije Dortmund slavili su u revanš meču polufinala Lige šampiona u gostima protiv Pari Sen Žermena 1:0, i tako sa istim rezultatom kao i u Dormundu čekirali sebi karte za veliko finale gdje će čekati boljeg iz duela Real Madrid – Bajern Minhen.

Parižani su otvorili meč posjedom i već na startu odlučili da krenu silovito po gol koji bi u ukupnom skoru donio egal.

Osman Dembele bio je raspoložen za igru, a PSŽ je u više navrata prijetio gostima. Sergio Ramos je dva puta mogao do gola, jednom je reagovao Gregor Kobel, dok je drugi put štoper bio neprecizan.

Nakon početne energije, u nastavku je tempo za nijansu opao, da bi potom Karem Adejemi za kratko zaledio srca domaćih navijača.

Našao se Adejemi u “sendviču” između dvojice igrača Parižana, ali uprkos tome uspio je da uputi dovoljno opasan udarac, međutim, između njega i gola intervencijom se ispriječio Đanluiđi Donaruma.

To je bila najbolja prilika za Dortmund, a ujedno i prvog poluvremena. Pari Sen Žermen je sem početne incijative stidljivo pokušavao preko Ramosa, Vitinje Kilijana Embapea koji nisu ništa konkretno uradili pred golom Kobela.

Imali su svoj performans navijači Pari Sen Žermena startom drugog poluvremena, i djelovalo je da to može razbuditi njihove pulene u nastavku, ali očigledno da su motivaciju u bakljadi i uzavreloj atmosferi pronašli Njemci.

Gromoglasna podrška se u 50. minutu pretvorila u muk, a kreatog istog bio je štoper Borusije Mats Humels.

Centrirao je Julian Brant nakon iznuđenog kornera sa lijeve strane, a Humels je uspio da umakne Lukasu Beraldu Markinjosu, glavom se pokloni na loptu i pošalje je iza leđa Donarume za kao planina velikih 1:0.

Domaćin je morao da baci sve karte u napad, a to im se ubrzo moglo isplatiti, ali je stativa bila saveznik gostiju nakon udarca Nuna Mendeša.

Posle stative koju je pogodio Mendeš, Dembele je bio oboren na ivici kaznenog prostora, i djelovalo je da će Danijele Orsato svirati 11 metara. Međutim od toga nije bilo ništa.

Marsel Sabicer jeste dobio žuti karton, a PSŽ samo slobodan udarac iz kojeg se nije izrodila ozbiljnija šansa koja bi dovela do pogotka.

Do kraja meča lako su mogli domaći do drame, jer su u potpunosti okupirali gol tima Edina Terzića, ali možemo reći i da u pojedinim trenucim nisu imali ni sreće.

Pored stative koja se desila ranije, domaći fudbaleri su u dva navrata pogodili i prečku. Prvo je tukao Embape, a zatim i Vitinja, a okvir gola je oba puta spasio njemačku ekipu, koja se srčano branila do samog kraja i možemo reći zasluženo postala prvi finalista ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona.