Ministarstvo kapitalnih investicija do sada se većinom bavilo „gašenjem požara“, odnosno hitnim rješavanjem naslijeđenih problema, sada smo kadrovski skoro kompletni i možemo u potpunosti da se posvetimo razvojnim projektima, kazao je ministar Mladen Bojanić na današnjem radnom doručku sa novinarima.

-Crna Gora može da bude veoma ekonomski bogata zemlja ukoliko ostvarimo neki od projekata iz energetike i ukoliko Luku Bar, zajedno sa zaleđem i putnim i željezničkom infrastrutukrom, stavimo u punu funkciju- smatra Bojanić.

Na pitanje koliko je „ToMontenegro“ do sada koštao državu, Bojanić je odgovorio da je osnivački kapital 30 miliona evra, da je do sada uplaćeno 26 miliona i da ostalo još četiri miliona da Vlada kao osnivač uplati toj kompaniji.

Tagovi