Šef poslaničkog kluba Demokrata Boris Bogdanović govorio je danas o predlogu Zakona o unutrašnjim poslovima i kazao da je to istorijski zakonski projekat koji ne udara na građanina, poštenog policajca već na kukavice u policijskim uniformama koje su puzale pred Mijajlovićem, Lazovićem i brojnim izvršiocima teških krivičnih djela i koji su razorili našu zemlju.

„Protiv ovog zakona su i politički protivnici vlasti – i ne spajam – i mafija. Protiv ovog zakona su narko dileri, policijsko švercerski kartel, šverceri cigareta, ubice, njihovi puzači, pomagači i pojedini ugledni advokati. E sad ih pitam – ko je normalan protiv toga da policajac ne bude kriminalac? Znate ko je protiv toga? Samo oni kojima treba prljav policajac, kojima treba policija koja ne žmuri, policija koja svakog dana radi za kriminal a ne za državu. Ko je protiv toga da umjesto da država razori mafiju da mafija razori državu“, kazao je Bogdanović.

On je kazao da je sve ovo živjelo u sistemu kao tumor dok se Crna Gora pravila da je sve u redu.

„Kako može biti u redu sistem gdje se švercuju tri šlepera cigareta a da država ne hapsi, procesuira, ne osuđuje nego zamislite – sankcioniše ga zabranom napredovanja kao da je zakasnio na posao. I onda mi kažemo da je to žrtva sistema – ne gospod, žrtva su narod Crne Gore, država, pošteni policajci. A ovi drugi su samo privilegovani članovi jedne moćne crnogorske familije. Mi smo zatekli aktivnog policajca u UP koji je čuvao visokopozicioniranog člana kriminalne organizacije koga Crna Gora potražuje za seriju ubistava. Nemojte mi o slučajnosti. Slučajnost je kada pukne sijalica, a ovdje je pukla država. Nisu oni slučajno zalutali u Upravu policije već su dovedeni da likvidiraju državu i sistem“, kazao je Bogdanović.

On je dodao da dio ove sale obmanjuje građane Crne Gore i da se sistem mora pročistiti do korijena.

„Mi smo zatekli policajce koji nisu gradili temelje za luksuzne domove već policajce koji su oprali 2 miliona evra, drugog koji ima 48 miliona evra na svom računu, trećeg koji je prošvercovao stotine šlepera cigareta…“, kazao je Bogdanović.

On dodaje da se onda kaže da ih ostavljaju bez hljeba.

„A narod da jede kamen? Mi smo nažalost u našoj Crnoj Gori zatekli sistem i to ne samo kriminalni nego tužni sistem u kom jedan kandidat dolazi na razgovor za posao sa Rolexom na ruci od preko 20.000 evra. Sa jaknom od preko 10.000 evra. I onda nas ubjeđujete da je došao da radi za platu od 1.000 evra? I kad mi kažemo alarm – onda se relativizuje“, kazao je on.

Dodaje da oni ovim nisu predložili revoluciju već normalnost a da druga strana „sikće“.

„Jer dobro znaju da ovaj zakon udara u konkretni novac, šeme i džepove. Oni znaju da ovo nije obračun ni osveta. Ovo je samoodbrana države. I kada se ovoj državi predlože evropski standardi oni sikću. Kad se ne predlože, ponovo sikću. To je apsolutni dokaz da oni nemaju problem sa ovim zakonom već imaju problem sa državom. Ovaj zakon nije obračun vlasti i opozicije već države i mafije. Ovo je pitanje opstanka države a ne pitanje estetike. Kako bi Tito rekao, izvinjavam se vjernicima – majku mu Božju. Ako niste za to da država razori mafiju, kažite pošteno da mafija treba da razori državu“, kazao je on.

Tagovi