Bijelsa zaustavio Tuhela, bez golova na Eland Roudu

0

Fudbaleri Lidsa i Čelsija remizirali su rezultatom 0:0 na startu 29. kola Premijer lige.

Čelsi je bio mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, imao je nekoliko prilika, preko Maunta i Haverca, ali je Lids bio najbliži golu pošto je Roberts pogodio prečku lob udarcem sa 16 metara.

U finišu prvog  dijela uzvratio je ponovo Haverc, ali se Meslije istakao sjajnom odbranom.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Haverc je imao novu priliku, ponovo je golman Lidsa bio odličan.

Malo je falilo da Rafinja u 55. minutu kazni promašaje Čelsija, međutim ofanzivac Lidsa se propisno obrukao iz neposredne blizine.

Kako se utakmica bližila kraju, tako je i bila manje uzbudljiva, pošto su prave prilike izostale. Tuhel i Bijelsa su probali izmenama da promijene ritam, ali ništa se nije značajno desilo.

Lids je zadovoljniji ovim bodom, jer je na „ničijoj zemlji“ na sredini tabele, dok se Čelsi žestoko bori za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Čelsi je sada četvrti sa 51 bodom, Junajted ima 54, Lester 53, a petoplasirani Vest Hem 48.