Bez brejka u prvim mečevima plej-ofa

0

Klivlend Kavalrsi su na parketu svog “Roket Morgedž Fildhausa” pobijedili Orlando Medžik u sudaru četvrtog i petog najboljeg tima Istočne konferencije u regularnoj sezoni. Domaćin iz Ohaja zaustavio je napad rivala i pobedio rezultatom 97:83.

Ekipa Džej-Bija Bikerstafa vodila je od prvog do poslednjeg minuta i sasvim zasluženo došla do prednosti domaćeg terena u seriji koja se igra na četiri pobjede.

Najbolji igrač pobjedničkog tima bio je “Pauk” Donovan Mičel sa 30 poena (11/21 iz igre).

Veliku podršku Mičel je imao u centru Džeretu Alenu (16p i 18sk), a Evan Mobli dodao je 16 poena i 11 skokova. Zanimljivo, Mobli je sve poene postigao u prvom poluvremenu. Plejmejker Darijus Garland upisao je 14 poena i 8 asistencija.

Tokom cijele sezone bilo je jasno da je glavna snaga Orlanda u odbrani, ali izvjesno je da će ekipa sa Floride morati da bude znatno uspješnija u napadu kako ne bi ekspresno završila prvo učešće u plej-ofu posle četiri godine pauze.

Na kraju je najefikasniji u timu Džamala Mozlija očekivano bio Paolo Bankero, koji je svoj plej-of debi okončao sa 24 poena (9/17 iz igre), 7 skokova i 5 asistencija, a još četvorica igrača upisali su dvocifren broj poena. Franc Vagner imao je 18 poena i 7 skokova, Džejlen Sags je dodao 13 poena, a Džonatan Ajzak i Moric Vagner po 10 poena i 5 skokova.

Druga utakmica serije takođe se igra u Klivlendu, a početak je zakazan za 01.00 u noći između utorka i srijede po srednjoevropskom vremenu.

Minesota je ubjedljivom pobedom protiv Finiksa započela doigravanje. Vukovi su pred svojim navijačima lako izašli na kraj sa gostima iz Arizone rezultatom 120:95.

Drugi duel na programu je 24. aprila, takođe, u Mineapolisu.

Trećeplasirani tim Zapadne konferencije u ligaškom dijelu takmičenja u finišu trećeg perioda došao je do velikih 20 poena prednosti (92:72) i već tada je bilo jasno da će u poslednjoj dionici oba tima samo da „odrade“ posao.

Petorica igrača Vukova imala su dvocifren košgeterski učinak – Entoni Edvard je blistao sa 33 poena (14/24 iz igre) uz 9 skokova i 6 asistencija, Karl Entoni Tauns je upisao 19 (7sk, 4as), Nikejl Aleksander Voker 18, Rudi Gober 14 uz 16 skokova, a Naz Rid 12. Bosanskohercegovački internacionalac Luka Garza je imao 5 poena (2/2 iz igre, 1/1 za tri) uz skok za 3:20 minuta u igri.

U poraženom timu Kevin Durent je bio usamljen u većem dijelu meča i duel je završio sa 31 poenom (11/17 iz igre, 2/2 za tri) uz 7 skokova, Devin Buker je dodao 18 (2sk, 5as), a Bredli Bil 15 poena uz 6 asisencija. Jusuf Nurkić se zaustavio na 9 poena (4/6 za dva), 4 skoka i asistenciji za 27 minuta.

Košarkaši Filadelfije pretrpjeli su poraz na startu plej-of serije na Istoku, pošto su od njih bolji bili Njujork Niksi 111:104.

Nikse su do pobede predvodili Džejlen Branson, Džoš Hart i Majls Mekbrajd sa po 22, odnosno 21 poenom, dok su dvocifreni bili još i Bojan Bogdanović sa 13 i Ou Dži Anunobi sa 11 pogodaka.

U ekipi Filadelfije su najbolji bili Tejriz Maksi sa 33 poena, Džoel Embid sa 29 uz osam skokova u šest asistencija, i Kajl Lauri sa 18 pogodaka.