Organizaciju današnjeg skupa u Podgorici neformalno je preuzeo Ivan Vuković koji trenutno pokriva mjesto Gradonačelnika. Obezbjedivši binu, ozvučenje i priključak struje iz zgrade Skupštine Glavnog grada Vuković je, po navici, još jednom u stranačke svrhe zlupotrijebio resurse Podgorice i novac svih podgoričana, ocijenio je Miodrag Bešović, funkcioner DF-a i koalicije “Za budućnost Crne Gore”.

“Kukavički ne preuzimajući odgovornost skupa koji po bezbjednosnim informacijam može biti incidentan Vuković se unaprijed ograđuje od istog. Vršeći pritiske na zaposlene u Gradskim službama i preduzećima ovaj ljubitelj promašenih i retrogradnih ideologija i dalje pokušava da uskrati slobodu na mišljenje pa i na kretanje našim sugrađanima. Koliko treba biti bez stida i morala, biti iz Pive i organizovati ozvučenje i skup sa kojih se ore ustaške pjesme i slave fašistički zločinci koji su tokom drugog svetskog rata ostavili krvavi trag i u Pivi, rekao je on.

Očigledno da Vuković i njegovi predpostavljeni još nisu shvatili da njihov brod tone i da su oni već politička prošlost.

“Zapadni mediji pišu o velikoj pobjedi opozicije nad poslednjim diktatorskim režimom u Evropi i svakom normalnom građaninu Crne Gore je to jasno. Buđenjem aveti prošlosti, veličanjem fašističke ideologije Vuković i njegovi vladari su definitivno i zvanično pokazali svoje pravo lice. Nova demokratska vlast ima potpuno savremeni pristup kako treba voditi državnu politiku koja će biti u interesu svih građana. Nama je pripala ova istoriska čast da gradimo modernu Crnu Goru na temeljima onih tradicionalnih vrijednosti na koje smo kroz istoriju bili ponosni i prepoznati u čitavom srpstvu i svijetu. Prema tome ubrzo se nećemo obazirati na ovakve skupove i njihove organizatore jer očigledno su dio prošlosti, rekao je Bešović.

Tagovi