Požar u Njegušima, koji je bio aktivan prethodnih dana, lokalizovan je nakon što su ekipe Direktorata za zaštitu i spašvanje, uz pomoć pilota MUP-a i Vojske i vatrogasaca sa Cetinja montirali i punili bazen koji je za tu priliku dotjeran iz Podgorice, saopštio je v.d. genaralnog direktora Direktorata za zaštitu i spašavanje Miodrag Bešović.
-Nakon načina dislociranja vatrogasaca na mjesta nepristupačna za gašenja požara danas smo demonstrirali na licu mjesta nov efikasan način. Na Njegušima je požar danima bio aktivan pa smo dotjerali bazen iz Podgorice , montirali i dovezli cistijerne da ga pune . Helikopteri su u najkraćem roku punili vodu iz bazena i gasili u neposrednoj blizini . Požar u najvećem dijelu riješen za par sati. Hvala mojim saradnicima iz Direktorata, pilotima MUPa , pilotima Vojske CG i vatrogascima sa Cetinja. SLUŽIMO NARODU- poručio je Bešović.

