Italijanski teniser Mateo Beretini osvojio je titulu na ATP turniru serije 250 u Štutgartu pošto je u finalu pobijedio Endija Mareja u tri seta 2:1 (6:4, 5:7, 6:3).

Poslije pauze od tri mjeseca Italijan se vratio turnirima, a može se reći i pobjedama. Već na prvom turniru poslije pauze u Štutgartu osvojio je titulu i tako pokazao da je trava njegova definitivno omiljena podloga. Jer ovo je treća uzastopna sezona na travi na kojoj Beretini osvaja makar jednu titulu.

U finalu je igrao protiv nekadašnjeg broja jedan Endija Mareja, koji je na ovom turniru pokazao da i dalje može da se bori na najvišem nivou. Na putu do finala pobijedio je Cicipasa i Kirjosa, a malo je falilo i 10. na svijetu. Posebno je imponovala igra i borbenost Mareja u drugom setu. Tada je u jednom gemu spasao tri vezane brejk lopte, a onda je i sam prelomio set brejkom u 12. gemu.

Ipak, Beretini je već na startu trećeg seta došao do brejka i čuvao do kraja meča. Čak je na kraju, uprkos vođstvu Mareja od 40:0, uspio da napravi brejk u tom gemu i riješi pitanje pobjednika.

Ovo je Beretiniju ukupno šesta ATP titula u karijeri, treća na travi, a druga u Štutgartu poslije 2019. Marej upravo od te godine čeka na titulu, a ovo je drugo izgubljeno finale ove godine.

(sport klub)

Tagovi