Benzema potpisao Realov jubilej: Osimen potopio Ajntraht

0

Fudbaleri Real Madrida i Napolija poslednji su četvrtfinalisti Lige šampiona, pošto su slavili u oba meča osmine finala.

Aktuelni evropski šampioni su nakon trijumfa u Engleskoj 5:2 na „Santjago Bernabeu“ slavili minimalac 1:0 (0:0) u jubilarnom 300. meču u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju, dok su Napolitanci na svom stadionu savladali Ajntraht 3:0 (1:0). Na „Valdštadu“ je bilo 2:0 za klub sa juga Italije.

Pravo je čudo kako je u Madridu viđen samo jedan gol. Kao i na Enfildu, obje ekipe su krenule ofanzivno od starta. Na prvu šansu Redsa se čekalo samo do 7. minuta. Salah se iznenada našao sam ispred Antonija Ridigera i Tiba Kurtoe. Pokušao je Egipćanin da dribla njemačkog reprezentativca, neuspješno. Lopta se vratila Mou, Uposlio je Faraon Darvina Nunjeza, kome je zicer odbranio Kurtoa.

U 15. minutu stopostotna šansa na drugoj strani. Vinisijus Žunior je iskosa sa dva metra šutirao u bliži ugao, gdje je stigao Alison i odbranio u stilu rukometnog golmana.

Real je potom demonstrirao dalekometnu paljbu. Tukao je Kamavinga sa 20 metara, čuvar mreže gostiju zakačio loptu vrhovima prstiju, taman toliko da umjesto u golu završi na okviru. Samo minut kasnije topovski je šutirao Luka Modrić, tik preko prečke.

Igrao se 31. minut kada je glavom pokušao Nunjez – prelako za belgijskog dvometraša na „kapiji“ Kraljevskog kluba. Znatno opasniji je bio udarac Urugvajca minut kasnije, iskosa sa lijeve strane, kada je Kurtoa vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner. Odbio je Belgijanac i bombu Kodija Gakpa sa 15 metara u 36. minutu.

Uslijedilo je zatišje do 56. minuta kada se Federiko Valverde našao oči u oči sa Alisonom. Brazilac je odbranio zicer Urugvajcu, zatim ukrotio i udarac Karima Benzeme. Francuz je u 68. imao stopostotnu šansu. Sa par metara je opalio preko prečke.

Benzema je ipak pogodio u 78. minutu, kada mu se lopta, pomalo srećno odbila nakon pada Vinisijusa, pa mu je preostalo samo da je proslijedi u praznu mrežu.

Na stadionu „Dijego Armando Maradona“ je Viktor Osimen u 45+2. i 53. minutu raspršio snove Ajntrahta. Sudbinu osvajača Lige Evrope zapečatio je Pjotr Zielinski iz jedanaesterca u 64. minutu.