Batšuaji za minimalac Belgije: Kurtoa odbranio penal Dejvisu

0

Pričaće se o Kanadi kao potencijalnom prijatnom iznenađenju Mundijala u Kataru, Džonu Herdmanu kao treneru koji bi mogao da napravi ozbiljnu karijeru, ali utisci se, baš kao ni statistika, nažalost ne mjere bodovima. Ono su pripali Belgiji, koja je malo na iskustvo, a malo i do nepravde iz finiša prvog poluvremena, kada nije dosuđen čist jedanaesterac za Kanađane, došla do slavlja koje bi moglo da bude presudno po pitanju plasmana u osminu finala 1:0 (1:0).

Igrač odluke je bio Miši Batšuaji, koji je u 44. minutu iskoristio fenomenalan dubinski pas Tobija Aldervejrelda i više nego sigurnom egzekucijom matirao Milana Borjana. A sve je moglo da bude drugačije, da u 11. minutu Tibo Kurtoa nije odbranio jedanaesterac Alfonsa Dejvisa, te da su u VAR sobi videli kako Vicel prvo gazi, a potom i nogom dodatno ruši Ričija Lareju. Nije to bilo sve, Kanađani su daleko više napadali, imali mnogo više opasnih napada i neiskorišćenih prilika. Ipak, sada im preostaje samo da u naredna dva meča sa Hrvatskom i Marokom pokušaju da se domogunu nokaut faze takmičenja.

Milanu Borjanu će ostati samo da žali što mu se mreža jednom tresla, u situaciji kada nije mogao mnogo bolje da reaguje, a kasnije gotovo da nije ni imao posla. Belgiji se jasno vidi da je „zlatna generacija“ na izmaku, ali sada ima sve u svojim rukama i priliku da već za četiri dana protiv Maroka riješi sve po pitanju plasmana u osminu finala.