Barselona nestala sa parketa u Pireju nakon prve četvrtine

0

Košarkaši Olimpijakosa pobijedili su Barselonu u četvrtom meču četvrtfinala Evrolige.

Ekipa iz Pireja je slavila sa je sa ubjedljiv 92:58 i tako izborila majstoricu.

Imala je Barselona kontrolu prve četvrtine, imali su u jednom trenutku i sedam razlike, ali je Olimpijakos uspijevao da sustigne rezultat i da smanji na samo minus dva do kraja dionice.

Na startu druge četvrtine, Olimpijakos uzima stvari u svoje ruke, posle trojke Larencakisa bilo je 28:23, dobili su gosti i nesportski faul, a posle serije 7:0 domaćih na početku druge deonice morali smo na minut odmora. I Milutinov je pogodio i dominirao pod obručem, a grčki tim je potom napravio seriju od ukupno 19:0, računajući finiš prve četvrtine.

Ta serija je prekinuta od strane Džabarija Parkera, ali je Petrušev blistao i posle njegovog zakucavanja bilo je 43:27, a vrlo brzo bilo i plus 19 za crveno-bijele.

U trećoj četvrtini Barsa je imala bljesaka, ali samo na kratko, a čini se da je tačku na ovaj meč stavio Papanikolau sa tri uzastopne trojke krajem treće četvrtine.

Olimpijakos je imao ogromnih +25 pred ulazak u poslednju četvrtinu. Na kraju je ti bilo rutina i ubjedljivih 92:58.

Šakil Mekisik je bio najefikasniji sa 21 poenom, a imao je indeks korisnosti 28 i bio je to možda i najbolji evroligaški meč ovog igrača.

Mustafa Fal je imao 12 poena, Najdžel Vilijams Gos 11, koliko i Ajzea Kenan, dok su Filip Petrušev i Nikola Milutinov bili odlični sa deset odnosno osam poena. Kostas Papanikolau je imao devet poena.

Barselona je imala tek jednog dvocifrenog igrača, a to je bio Džabari Parker sa 10 poena.