Barselona iskoristila kiks Reala da kraljevima odmakne osam bodova

0

Real je doživio šokantan poraz protiv Majorke, pa je Barselona imala i iskoristila šansu da dodatno odmakne „vječitom“ rivalu. Katalonci su odigrali prije svega sjajno drugo poluvrijeme protiv Sevilje, za vrlo važnu pobjedu (3:0) i sada već „plus osam“ u odnosu na Madriđane.

Apsolutna dominacija Barselone viđena je i u prvom poluvremenu, ali je Sevilja nekako uspjela da odoli brojnim opasnim napadima Katalonaca. Prethodno je domaće zadesio veliki peh, u osmom minutu se povrijedio Buskets, koji je mjesto na terenu morao da ustupi Kesiju.

Domaći su najbliži golu bili u dva navrata preko najboljeg strijelca La Lige Roberta Levandovskog, čije je udarce u 17, odnosno 27. minutu, marokanski golman Bono sjajno odbranio.

Bio je Bono nemoćan u 42. minutu, kad je srpski reprezentativac Nemanja Gudelj vrlo loše zahvatio loptu glavom, umalo je postigao autogol, ali je ona na njegovu sreću prošla zamalo pored gola Sevilje.

Ipak, bilo je samo pitanje vremena kad će fudbaleri Barselone otključati bravu gola Sevilje, čija sezone ja daleko ispod očekivanja. Učinio je to u 58. minutu Alba, poslije fantastičnog proigravanja Kesija.

I tada je Barseloni bilo mnogo lakše. U 70. minutu pogodio je i Gavi, devet minuta kasnije sve je bilo rješeno kad je Bona savladao i Rafinja.

Rezultati – petak: Bilbao – Kadiz 4:1 (3:1) /Sanset 10, 35, 75, Alvares 44 – Eskalante 25/, subota: Espanjol – Osasuna 1:1 (0:1) /Brajtvajt 59 – Budimir 45/, Elće – Viljareal 3:1 (2:1) /Mila 3, 45+3, 52 – Moreno 22/, Atletiko – Hetafe 1:1 (0:0) /Korea 62 – Unal 83p/, Betis – Selta 3:4 (2:2) /Huanmi 9, Kanales 23, Fekir 84p – Larsen 6, Veiga 42, 56, Aido 69/; nedjelja: Majorka – Real 1:0 (1:0) /Fernandes 13ag/, Đirona – Valensija 1:0 (0:0) /Garsija 63/, Sosijedad – Valjadolid 0:1 (0:0) /Larin 73/, Barselona – Sevilja 3:0 (0:0) /Alba 58, Gavi 70, Rafinja 79/; ponedjeljak od 21: Rajo Valjekano – Almerija.