Mladen Mikijelj

Banovo brdo mjesto svih stradanja Partizana: Crno-bijeli na minus sedam i bez trenera čekaju derbi

0

Čukaričani slave, Partizan je pao – 3:2 (1:0)! Crno-beli, uoči 173. vječitog derbija, ostaju zakovani na minus sedam iza Crvene zvezde, Brđani imaju dobre šanse da u plej-of uđu sa petog mjesta.

Prošli su crno-bijeli pakao na Banovom brdu i na kraju izgubili.

Ne samo tri boda, već i šefa struke Igora Duljaja za narednu utakmicu, stavili pod znak pitanja i golmana Aleksandra Jovanovića. Gore nije moglo, Banovo brdo postaje rak rana Partizana, aprila prošle godine u devet dana smjestilo je crno-bijele na četvrto mjesto, ovog puta miljama udaljilo od titule.

Partizanov slom dao se nazreti već od 28. minuta. Egzekucija Mela i gol za 1:0 najavili su slom crno-bijelog broda. Do posrnuća…

Desetak minuta kasnije van terena, zbog povrede, morao je golman Aleksandar Jovanović. Samo koji trenutak ranije imao je šta sudiji Milanu Iliću da kaže Igor Duljaj. Sjevnuo je žuti karton, automatska suspenzija, a Partizan ostao bez trenera za naredni meč. I to baš sa Crvenom zvezdom.

U deset minuta spakovan je horor crno-bijelog tima…

Teško bi se od neočekivano brzog sloma oporavili i moćniji – nastavio je Igor Duljaj u poluvremenu sa protestima, pokušao početkom nastavka da sa Nikolićem u napadu pojača ofanzivu, međutim…

Već u 51. minutu, na asistenciju Luke Adžića, precizan je bio nekadašnji partizanovac Đorđe Ivanović za 2:0!

Nije se mnogo igralo poslednjih 40 minuta. Uspavali su domaćini igru, Partizan totalno „presušio“ bez ideje i sa svežom krvi kako do gola nade… Sve do poslednjih pet minuta. Za priču.

Imao je Partizan snage da izjednači i sa dva gola za minut vrati meč u egal fazu. Najprije Severina, potom i Baždar donijeli su energiju crno-bijelima, međutim, nedugo zatim pogodio je Bojica Nikčević za konačnih 3:2. U utakmici kakva odavno nije viđena u Srbiji!

Crno-bijeli plej-of dočekuju na mirnom drugom mjestu, Čukarički je obezbijedio petu poziciju, pod uslovom da Radnički 1923 ne pobijedi Voždovac u ponedeljak.

ČUKARIČKI – PARTIZAN 3:2 (1:0)

Stadion: Čukarički na Banovom brdu. Sudija: Milan Ilić (Ćuprija). Gledalaca: 3.500. Strijelci: 1:0 – Melo u 28, 2:0 – Ivanović u 51, 2:1 – Severina u 90+1, 2:2 – Baždar u 90+2, 3:2 Nikčević u 90+4. minutu.

ČUKARIČKI: Samurović – Stanković, Stevanović, Jovanović, Tošić – Sisoko, Docić (od 80. Kovač) – Ivanović, Miladinović (od 90+5. Subotić), Adžić (od 72. Nikčević) – Melo (od 80. Endiaj).

PARTIZAN: Jovanović (od 39. Krunić) – Stojković, Marković, Kovačević, Antić – Kastiljo (od 46. Nikolić), Kanute (od 57. Ovusu) – Kalulu (od 57. Severina), Zahid, Goh (od 63. Natho) – Baždar.