Bajern se probudio: Bavarci za 19 minuta riješili Volfzburg

0

Očekivalo se mnogo više uzbuđenja u derbiju 19. kola Bundeslige, ali se ispostavilo da je Bajern veći dio posla završio u prvih 20 minuta meča, kad je stekao velikih tri gola prednosti, na kraju je slavio na gostovanju Volfzburgu sa 4:2.

Poveo je tim iz Minhena iz jedne akcije koja se činila prilično bezopasno, poslije mlakog centaršuta Komana na loptu je krenuo Miler, nije uspio da je zakači, ali je zbunio golmana Kastelsa, koji je bio savladan već u devetom minutu.

Samo pet minuta kasnije Bavarci su duplirali prednost. Bila je to prelijepa kontra, novi član minhenskog kluba Kanselo je maestralno centrirao sa desne strane, a Koman je zahvatio volej i sjajnim udarcem poslao loptu u mrežu rivala. Portugalcu je tako bilo potrebno 14 minuta da upiše prvu asistenciju u Bundesligi.

Već u 19. minutu pobjednik je praktično bio riješen. Kimih je iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane ubacio loptu, koju je glavom zahvatio i u mrežu domaćina je smjestio Miler. Njemu je ovo 140. gol u dresu minhenskog giganta.

U ostatku meča „vukovi“ su bili bolja ekipa, ali im je to bilo dovoljno tek da ublaže poraz. Nadu domaćinu vratio je Kaminski golom u 44. minutu. Činilo se da bi fudbaleri iz grada Folksvagena mogli nešto više kad je Kimih neoprezno startovao na rivala, u situaciji kad je već imao žuti karton, pa je opravdano isključen.

Ni to nije smetalo Bajernu, Musijala je izdržao nekoliko duela, dugo je vukao loptu, ušao u šesnaesterac domaćina i potom rutinski savladao Kastelsa. Musijala je postao prvi igrač tima iz Minhena koji je ove sezone stigao do dvocifrenog broja golova.

Ipak, ni tada se Volfzburg nije predavao. Svanberg je u 81. minutu golom smanjio rezultat, za kakvu-takvu nadu domaćina. Proključala je „Volfzburg arena“ kad je tri minuta kasnije pogodio Gerhard, ali je taj pogodak poništen zbog prekršaja.

Rezultati – petak: Augzburg – Leverkuzen 1:0 (0:0) /Beriša 55/, subota: Dortmund – Frajburg 5:1 (1:1) /Šloterbek 26, Adejemi 48, Ale 51, Brandt 69, Rejna 82 – Holer 45/, Bohum – Hofenhajm 5:2 (3:0) /Hofman 22, Forster 30, Asano 40, Mašović 69, Brošinski 83 – Baumgartner 49, Dabur 77/, Ajntraht – Herta 3:0 (2:0) /Kolo Muani 21, 28, Buta 90+4/, Keln – RB Lajpcig 0:0, Union Berlin – Majnc 2:1 (1:0) /Berens 32, Sijebaču 84 – Ingvartsen 78pen/, Menhengladbah – Šalke 0:0, nedjelja: Štutgart – Verder 0:2 (0:0) /Stage 59, Dukš 77/; Volfzburg – Bajern 2:4 (1:3) /Kaminski 44, Svanberg 81 – Koman 9, 14, Miler 19, Musijala 73/.