Atomska košarka u Pioniru: Zvezda povela u seriji

0

Kakva drama! U najuzbudljivjoj utakmici sezone, na startu polufinalne serije ABA lige, Crvena zvezda je posle produžetka odbranila prednost domaćeg terena i zahvaljujući sjajnoj minujaturi Bilija Berona tigla do važnog slavlja protiv vječitog rivala Partizana – 106:101.

Odlični šuter je u završici meča postigao osam vezanih poena i riješio pitanje pobednika, a veliku grešku pri rezultatu 96:96 napravio je Đorđe Gagić, koji je povukao Amerikanca prilikom polaganja i napravio nesportsku ličnu grešku, koja je otvorila domaćinu put ka pobjedi.

Američki šuter odigrao je toliko sigurno, mirno i stabilno u poslednjem minutu produžetka, da je sam izmislio pet najvažnijih poena za crveno-bele i obezbijedio pobjedu kojom je zavrijedio glasne povike „Bili, Bili, Bili…“ sa tribina beogradskog hrama košarke! Beron je na kraju skupio 23 poena, a ogromne zasluge za trijumf srpskog šampiona idu na račun Filipa Čovića uz 16 poena i devet završnih dodavanja. Dejan Davidovac je potpuno eksplodirao u drugom poluvremenu i produžetku, da je skupio 18 poena, šest skokova i dve asistencije.

U gostujućim redovima Vanja Marinković je umalo izrežirao strašan podvig Partizana sa 29 poena, dok je Džok Lendejl dopisao 17, a Aleks Renfro 14 poena.